Leczenie bruksizmu warszawa

Nasza klinika oferuje leczenie bruksizmu Warszawa. Bruksizm to dolegliwość polegająca na patologicznym zgrzytaniu zębami żuchwy o zęby szczęki. Najczęściej występuje w nocy. Szacuje się, że problem ten może dotyczyć nawet do 8-10 proc. populacji.

Pochodzenie bruksizmu nie jest znane. Wśród jego potencjalnych przyczyn wskazuje się między innymi na nadmierny stres, wady zgryzu czy zakażenia pasożytami.

Typowymi objawami bruksizmu są bóle głowy odczuwane po przebudzeniu, bóle stawu żuchwowo-skroniowego, a także zmiany widoczne na zębach. Wielu chorych nie jest jednak świadomych swojej dolegliwości – dowiadują się o niej od bliskich lub też podczas wizyty u stomatologa.

Wśród konsekwencji zgrzytania zębami znajdują się między innymi:

  • starcie szkliwa zębowego, co prowadzi do większej podatności na próchnicę
  • rozchwianie się zębów w szczęce i żuchwie
  • zmiany zwyrodnieniowe stawów skroniowo-żuchwowych
  • przewlekłe bóle głowy

Po zaobserwowaniu niepokojących objawów wskazujących na bruksizm warto podjąć leczenie jak najszybciej, aby zapobiec niepożądanym rezultatom tego schorzenia.

Leczenie bruksizmu możliwe jest na kilka sposobów – najczęściej polega ono na wykonaniu specjalnych szyn relaksacyjnych w gabinecie stomatologicznym. Jako leczenie wspomagające można zastosować wtedy botoks powodujący relaksację mięśni i zmniejszający siły nacisku szczęki i żuchwy.

Medycyna Estetyczna Demeter – bruksizm Warszawa oferujemy skuteczne leczenie botoksem!

Botoks, czyli toksyna botulinowa posiada szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Związek ten stosowany jest również w leczeniu bruksizmu patologicznego zgrzytania zębami.

Zabieg polega wówczas na czasowym zablokowaniu nadmiernego ruchu mięśni w okolicy szczęki. To zmniejsza ich napięcie, co skutkuje w zaniku zgrzytania zębami, a także niweluje dolegliwości bólowe.Dodatkowo, u pacjenta uzyskuje się efekt złagodzenia rysów twarzy, a także odmłodzenie w rejonie szczęki.

Efekt u większości pacjentów utrzymuje się przez okres od 6 do 8 miesięcy. Po tym czasie zabieg można wykonać kolejny raz.

Medycyna Estetyczna Demeter – leczenie bruksizmu Warszawa zapraszamy do skorzystania z naszych usług!